TEĎ ART TADY

Vstupte do světa, kde umění zpřítomňuje čas a prostor, a kde barvy a tvary ožívají ve jménu z radosti tvorby. Jan Teplík a Oleksandra Sharnova nás na této výstavě provádějí svým uměleckým putováním, které začalo s prázdným bytem a touhou dát mu duši. 25.9. – 25.10. 2023 v Kavárně co hledá jméno.

Jejich umělecká cesta začala zcela nevinně, s pocitem, že něco chybí na stěnách nového domova. Tato touha se brzy proměnila v novou vášeň a objevování. Jan Teplík se začal hlouběji zajímat o tvary, jako čtverce, obdélníky a linky, které pro něj znamenaly více než jen geometrické prvky. Jeho práce se stala studiem tvaru a formy, vždy s důrazem na intuici a spontaneitu.

Oleksandra Sharnova zažila největší změnu v uměleckém vyjádření během těhotenství, což se promítlo do jejích obrazů, které získaly ženskost a jemnost v barvách. Její tvorba je plná života a barev, které vyjadřují emocionální složitost jejího vnitřního světa.

I když by se mohlo zdát, že jejich inspirace pochází od slavných umělců, jsou nejvíce ovlivněni umělci, kteří, jako oni sami, tvoří díla, která dokážou překvapit. Hledají nové podněty a inspiraci v umění, které nejlépe vzniká v okamžiku.

Tvorba Jana Teplíka a Oleksandry Sharnové se dá charakterizovat jako intuitivní, různorodá a živá. Každý obraz je jedinečný, jako reflexe aktuálních emocí a nálad umělců. Jejich umění má za cíl přinést radost. Malují v dobách dobré nálady a vnímají malování jako formu meditace a zábavy. Snaží se přenášet tuto radost na své publikum. Význačným rysem jejich tvorby je společný proces malování.

Jan a Oleksandra spolupracují na každém obraze a vzájemně se inspirují. Jejich tvorba je dialogem mezi dvěma umělci, což přináší do výsledných děl unikátní dynamiku. Při tvorbě se často potýkají s výzvami, jako je přestat přemýšlet nebo se obávat zkazit to, co vzniká na plátně. Ale tyto výzvy jsou součástí procesu, který je pro ně formou alchymie. Tímto způsobem se odlišují od jiných umělců – svým intuitivním a spontánním přístupem k umění. Každý obraz je novým dobrodružstvím a výrazem jejich aktuálního stavu mysli a duše.

Výstava “Teď Art Tady” nás vyzývá k zpřítomnění. V době, kdy nás elektronické obrazovky odvádí od reality, nám Jan Teplík a Oleksandra Sharnova připomínají důležitost být přítomnými tady a teď. Jejich umění je prostředkem, jak na chvíli zastavit čas a zhluboka se nadechnout do světa barev a emocí.

MAG#art2friends