Temný EBM / Dark Wave večírek v Bike Jesus

Buzz Kull je sólový projekt Marca Dwyera z australského Sydney. Po dvou úspěšných albech Chroma (2017) a New Kind Of Cross (2018), díky kterým se rychle etabloval i na evropské darkwave scéně, přišel na konci listopadu 2022 s nový albem Fascination na italském labelu Avant! Record, na kterém se posunul směrem k club body music s elementy EBM á la Front 242 a Front Line Assembly, belgického new beatu, britského minimal synth popu i post-punku. Do Bike Jesus přináší temný a hlasitý mix industriálního darkwave v přísně současném kontextu.

Druhou část večera bude představovat istanbulská Dark wave/Gothic sólová umělkyně Aux Animaux sídlící ve Švédsku, která v prosinci vydala na Manic Depression Records své první LP nesoucí název Body Horror. Stejně jako celá její hudební personalita spolu s předchozí tvorbou je nová deska silně inspirovaná klasickým filmovým horrorem.

V případě Body Horror nese ale název dvojí význam, vychází totiž z nemoci, kterou prodělala, a která ji fyzicky i mentálně ovlivnila tak že se cítila (jak sama říká) jako „postava z body horroru“. Tato nahrávka je zároveň prvním dílem, kde začínají být jasně cítit vlivy EBM, v její tvorbě předtím nevídané. Jakožto profesionální hudebnice vystupuje Aux Animaux kromě syntezátorů i s basovou kytarou a thereminem, který jí dodává čarodějný nádech. Teremin, který považuje za svůj zdroj kouzel, je jediným nástrojem, na který se hraje, aniž byste se ho museli dotknout. Aux Animaux loni koncertovala po Evropě s She Past Away a Then Comes Silence. Hrála také s kapelami jako DAF a The Soft Moon.

MAG#art2friends