The Smile s Thomem Yorkem a Jonnym Greenwoodem (Radiohead) vydává nové album

Následovníka oceňovaného debutu A Light For Attracting Attention z roku 2022 kapela představí českým fanouškům naživo 12. června v pražském Foru Karlín. Jako předskokan v Praze zahraje britský elektronický DJ a producent James Holden. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal. Koncert pořádá agentura Charmenko.

Nový singl Friend of a Friend kapela zahrála již během loňského turné a na nahrávce zní smyčce London Contemporary Orchestra a saxofon Roberta Stillmana. Vydání desky předcházely v minulých dnech po celém světě projekce nazvané Wall Of Eyes, On Film, kde diváci slyšeli celou desku spolu se záběry z jejího nahrávání. V rámci projekcí také proběhla světová premiéra videoklipu k singlu Friend Of A Friend, který natočil opět Paul Thomas Anderson na 35mm film. Program se také ohlédl za předchozími spolupracemi tohoto slavného režiséra s Thomem Yorkem nebo Radiohead.

Album s osmi skladbami produkoval a mixoval Sam Petts-Davies a zazní na něm i smyčce London Contemporary Orchestra. Některé nové písně The Smile již naživo „testovali” při koncertech na turné k prvnímu albu. Videoklip k titulní skladbě vznikl v režii Paula Thomase Andersona, kterého se členy The Smile pojí společná tvorba – kytarista Jonny Greenwood je autorem hudby k Andersonovým filmům jako Lékořicová Pizza, Až na krev a Mistr. Anderson také režíroval krátký film Thoma Yorka Anima a videoklip Radiohead ke skladbě Daydreaming.

The Smile vznikli v průběhu coronavirové pandemie, v době, kdy Radiohead ani nikdo jiný nemohl veřejně vystupovat. Premiérově The Smile zahráli jako překvapení v roce 2021 v rámci tehdejšího online streamu festivalu v Glastonbury. Od debutového alba A Light For Attracting Attention vydali dva živé záznamy a také píseň Bending Hectic, která se rovněž objeví na nejnovější nahrávce Wall Of Eyes.

The Smile (UK)
12. 6. 2024, Forum Karlín, doors: 19.00
Onsale: Ticketmaster, Ticketportal za 1 590 Kč

MAG#art2friends