Those About To Die s císařem Anthony Hopkinsem

Příběh začíná v antickém Římě v roce 79 př. n. l. Do centra Římské říše a nejbohatšího města na světě přichází mnoho otroků jako pracovní síla. Římskou populaci, znuděnou, neklidnou a stále násilnější, udržují pod kontrolou dva prvky: jídlo zdarma a velkolepá zábava se závody vozů a souboji gladiátorů – panem et circenses – jak se říkalo.

Předlohou seriálu je stejnojmenný historický román Daniela P. Mannixe. Historické drama zkoumá svět gladiátorských her, plných krvežíznivosti, chamtivosti po penězích, boje o moc a korupce. Chuť plebsu po zábavě stále roste a nový stadion navržený speciálně pro zápasy gladiátorů se stává nezbytným: Koloseum. Velikost stadionu a velkolepost soubojů mezi gladiátory a zvířaty je obrovská, stejně tak jako kriminalita spojená s prosperujícím sázkovým byznysem. V podzemí, pod tribunami, pracují a žijí tisíce lidí a mezi nimi jsou tisíce těch, kteří by kvůli hrám zemřeli.

V hereckém obsazení jsou také hvězda Hry o trůny Iwan Rheon jako Tenax, Tom Hughes (The English) jako Titus Flaviano, Sara Martins (Death in Paradise), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Hra o trůny), Jojo Macari (Sex Education), Gabriella Pession (Crossing Lines), Dimitri Leonidas (Rosewater), Emilio Sakraya (60 Minuten), Moe Hashim (Ted Lasso), Rupert Penry Jones (Whitechapel), Kyshan Wilson (Mare Fuori), Alicia Edogamhe (Summertime) a mnoho dalších.

MAG#art2friends