Tipy z 57. MFF KV na neděli 2.7.

Od neděle poběží pravidelná setkávání Meet & Greet filmových delegací soutěžních snímků s diváky v KVIFF.TV Parku. Od 13:15 do 13:45 můžete poznat tvůrce hravého španělského debutu Holky jsou v pohodě. Mezi 16:00 a 16:30 tu pozdraví diváky delegace prvorepublikové detektivky Úsvit, režiséra Matěje Chlupáčka, představitelku hlavní role Elišku Křenkovou a další autory, pak od 16:45 uvidíte ještě v innogy Parku na Talk show.

Jak dobře znáte filmy, hvězdy, festival a Karlovy Vary? V 18:30 si to můžete přijít ověřit do  KVIFF.TV Parku na kvíz by CAMPARI. Přijde i herečka Antonie Formanová, která bude záludné otázky řešit s vámi. 

Poslední chvíle lidstva, sekce Imagina, za přítomnosti režiséra Alessandro Gagliardo

Enrico Ghezzi, filmový kritik, popularizátor umělecké kinematografie, filozof filmu, publicista a mimo jiné i filmař je pro italskou kinematografii stejně důležitý jako Rossellini, Visconti nebo Bertolucci. Po zhlédnutí více než tříhodinového autobiografického opusu magnum, na kterém se stárnoucím a nemocným bardem spolupracoval Alessandro Gagliardo, se toto tvrzení stane pro mnohé méně kontroverzním.

Bezejmenní  za přítomnosti režisérů Valentina Cicogna a Mattia Colombo

Humanistický dokument se ptá, zda i mrtví mají nárok na důstojnost a lidská práva. Ústřední postavou je forenzní patoložka a antropoložka Cristina Cattaneo. Na pitevním stole dennodenně zkoumá bezejmenná těla, jež stále častěji patří migrantům, které na italské břehy vyvrhne Středozemní moře. Určit jejich identitu je velmi obtížné, protože mnohdy cestují bez dokladů.

Světová premiéra českého filmu Citlivý člověk

Večer ve 20:00 čeká návštěvníky festivalu světová premiéra českého filmu Citlivý člověk ve Velkém sále hotelu Thermal. Hvězdně obsazená roadmovie podle románu Jáchyma Topola režiséra Tomáše Kleina se tím zařadí do Hlavní soutěže.

Od 21:00 začíná v Mattoni Life Baru koncert Emmy Smetany & Jordana Haje , kde je ve 22:00 vystřídá mistr elektroniky NobodyListen, aby ve 23:00 předal pult rapperovi Redzedovi.

MAG#art2friends