Tipy z KVIFF na čtvrtek

Hlavní soutěž vrcholí. Představí černobílý útěk do Kalifornie a cesty víry Apeninami.

Vizuálně vytříbená černobílá tragikomedie Fremont, která byla uvedena na festivalu Sundance, se do Hlavní soutěže přidá v 17:00 mezinárodní premiérou ve Velkém sále. Režisérem a spoluautorem scénáře je íránský rodák Babak Jalali, který má na kontě nominaci na cenu BAFTA za nejlepší krátký film.

Ve 20:00 bude Velký sál patřit niterné pouti do Itálie Vítr vane, kam chce. Jednotvárné dny zbožného a tichého Antima se změní, když se setká s čeledínem Lazzarem. Rozhodne se prostého muže obrátit k víře, ale chce se vymezit proti bezbarvým nedělním kázáním. Oba muži se tím dostanou na novou životní cestu. Na festival dorazili režisér Marco Righi a herci Yile Vianello a Jacopo Olmo Antinori.

Scenárista a režisér Marco Righi snímkem volně navazuje na svůj celovečerní debut Days of Harvest (2010). I tentokrát ve filmu před své protagonisty klade nelehké otázky o smyslu života, hříchu a naději.

Na festival přijeli také italský režisér a scenárista Davide Ferrario s filmem Umberto Eco –⁠ Knihovna světa. Archivní materiály prokládá ve filmu prohlídkou proslulé Ecovy osobní knihovny, nechává promluvit členy rodiny, dává zaznít jeho textům a dotýká se i témat, která od Ecova úmrtí v roce 2016 získávají na stále větší důležitosti. Ve čtvrtek můžete film vidět od 15 hodin v Malém sále.

Večer můžete strávit v kinosálech, a to až do pozdních hodin – ve Velkém sále se v 0:00 v rámci Půlnoční sekce připomene kultovní Cesta draka s Brucem Lee v hlavní roli. Hudbu můžete naopak vstřebávat Mattoni Life Baru se od 18:00 představí themayrevolution, ve 21:00 Ewa Farna a od 22:00 DJ Aid Kid.

Dlouholetá tisková mluvčí Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Uljana Donátová představí dnes svou novou knihu Biograf láska

MAG#art2friends