Tipy z KVIFF na pátek

Předposlední den festivalu bude jako z pohádky. Od 14:00 totiž ve Velkém sále začíná projekce nezapomenutelné Princezny nevěsty. Film uvede americká herečka Robin Wright, která kromě půvabné Pomněnky vdechla život i Jenny z filmu Forrest Gump nebo paní Underwoodové ze série Dům z karet. Pokud si chcete o její rozmanité kariéře rozšířit obzory, přijďte i ve 12:30 do Vodafone Lounge hotelu Thermal na její KVIFF Talk moderovaný novinářem Scottem Feinbergem.

Od 13 hodin v kině Pupp proběhne projekce soutěžního filmu Vítr vane, kam chce, za přítomnosti režiséra a herců (Marco Righi, herci Yile Vianello, Jacopo Olmo Antinori), s následnou diskuzí po skončení projekce.

Setkat se můžete také s další herečkou, která na sobotním slavnostním zakončení převezme Cenu prezidenta KVIFF – Danielou Kolářovou. Od 15:00 usedne k rozhovoru v KVIFF.TV Parku, kde se rozpovídá o své bohaté kariéře. Tamtéž na večerním interview od 19:15 vystoupí známá tvář nastupující herecké generace Anna Fialová.

Od 18 hodin v Malém sále proběhne projekce filmu Klaustrocinefilie, za přítomnosti režiséra Alessandra Aniballi. Film jako nástroj, prostřednictvím kterého autor za časů pandemie rekonstruuje vzpomínky na vnější svět a vlastní roli v něm, než uhodil covid. Film jako útočiště během lockdownu, kdy jsou kina zavřená a jediným společníkem je režiséru Alessandrovi Aniballimu počítač, který umožňuje mixovat osobní vzpomínky s desítkami ikonických filmových záběrů či scén napříč dějinami desáté múzy.

V pátek můžete podniknout i sondu do mladé české kinematografie. Od 17:00 běží v Kinosále B program FAMU Four – projekce čtyř krátkých filmů, které na sebe strhly pozornost. Uvidíte animované kraťasy Deniska umřela a Přes střepy spolu se snímky, které z Čech vycestovaly do Cannes, Electru a Osmý den.

Filmový den můžete zakončit v Malém sále, a to půlnoční projekcí poctivého hororového béčka Vlčí lov. Jihokorejský snímek samozřejmě nepostrádá brutální scény, ale nechybí mu ani propracovaný děj a precizní artový vizuál.

MAG#art2friends