To nejlepší z hororu, fantasy a sci-fi

„Nabídka Kinomixéru je letos opravdu nabitá skvělými filmy. Žánrově pestrý mix nabízí vítězné filmy z prestižních zahraničních žánrových festivalů jako je Sitges, Annency nebo Fantasia. Jsou to filmy, o kterých se v současnosti mluví, mají skvělé kritiky a vysoká hodnocení od diváků z celého světa. A my jsme moc rádi, že i čeští diváci budou mít možnost zhlédnout filmy v kině na velkém plátně,“ přibližuje za pořadatele akci Filip Schauer.

Přehlídka představí čtyři celovečerní filmy a blok krátkých filmů. Zahajovacím filmem je kanadská hororová komedie Generace Zombies (We Are Zombies). Tvůrčí trio RKSS’ stojící například za kultovním filmem Turbo Kid ve své filmové novince představuje svět, v němž nemrtví nepojídají mozky živých, ale prostě s nimi koexistují. Chytrý nápad, smrtící kadence vtipů a vynikající soundtrack zaručují oddechovou, nicméně kvalitní podívanou nejen pro fanoušky zombie subžánru.

Argentinský snímek Zlo si umí počkat (When Evil Lurks) je nástupcem kultovního Neutečeš. Horor Demiána Rugny o tiše číhajícím, absolutním zlu kombinuje tísnivou atmosféru komorního vyprávění s extrémní brutalitou, která může otřást i zkušenými žánrovými fanoušky. Film je právem zastoupen v žebříčcích fanoušků mezi 5 nejlepšími horory roku 2023.

Animovaný film Robot a Pes (Robot Dreams) podle grafické novely Sary Varon vypráví dojemný příběh o samotě, síle přátelství, ale i o tom, jak se naučit jít v životě dál – a to zcela beze slov. Osamělý pes si sestrojí robotického kamaráda, krátce nato se s ním ale nečekaně musí rozloučit. Každý z nich se vydává svou cestou a vůbec není jisté, zda se na jejím konci znovu sejdou.

Snímek Mars Express režiséra Jérémieho Perina nezapře inspiraci klasikami jako RoboCop či Ghost in the Shell. Napínavý sci-fi noir plný nečekaných zvratů má akční spád, nebojí se ale ani zamyslet se nad závažnými a aktuálními existenciálními tématy, jakými jsou kolonizace vesmíru nebo pomalu umírající planeta Země. Působivé nakouknutí do současné francouzské animace, která je v kinematografii stále zásadním pojmem.

Celovečerní filmy doplní kolekce krátkých žánrových filmů. Mezi nimi pozoruhodný brazilsko-maďarský horor Objetí (The Embrace), který získal ohlas na mnohých zahraničních festivalech, nebo rovněž úspěšný český snímek Ajznboňák F 30.2.

Všechny filmy budou uvedeny v původním znění s českými i anglickými titulky. Předprodej vstupenek za 160 Kč již zahájen. Kompletní program najdete na webu přehlídky www.futuregate.cz

MAG#art2friends