Třetí ročník Festivalu PLÁCEK opět otevírá pole pro tvorbu, vzdělávání a komunitu

Třetí ročník Festivalu PLÁCEK se již tradičně odehrává v Brně. Ve třech jarních dnech otevře louku pro setkání a sdílení našich chtění. Již tradičně PLÁCEK přivítá středoškolská představení vybraná skrz open call, tentokrát zaměřená na témata citlivosti, komunikace a touhy tvořit. Kromě prezentace autorských inscenací, ale poskytuje i prostor pro vzdělávání v podobě několika otevřených workshopů. Středoškolákům tak zprostředkovává možnost setkat se s profesionálními umělci, nahlédnout do jejich praxe a rozšířit si pole divadelních možností.

Hosty letošního ročníku budou například Nela H. Kornetová, Anna Chrtková a Matyáš Grimmich, nebo kolektiv Ateliér Citlivosti se site specific performace k tématu chtění. Hudebními hosty pak budou například LAOKOON, nebo swag-rap duo z DAMU Hihihahaholky.

Letošní ročník přivítá také několik zahraničních hostů. Performance Rauschen, zabývající se vztahem k tichu, do Brna přiveze německý tvůrčí kolektiv fau. Jejich představení se odehraje v pátek podvečer v art space INDUSTRA. V rámci hudebního programu se do Brna se po čtyřech letech vrátí i virální berlínský busker Stephen Paul Taylor, který v roce 2017 prorazil s písní Everybody Knows Shits Fucked.

“Letošním tématem PLÁCKU se nám stalo chtění. To chápeme jako impuls změny – změny, která není vždy jednoduchá, nebo příjemná, ale podstatná pro náš neustálý vývoj a proměnu. Vizuálním jmenovatelem je potom kvítí, plevel a traviny. Ty pak rozkvétají podobně jako naše chtění o tom jak vytvářet festival mladého divadla, nebo jak zodpovědně fungovat na kulturním poli a ve společnosti.” říká hlavní koordinátor festivalu Jakub Štrba.

Celofestivalové akreditace i vstupy na jednotlivé workshopy a akce jsou nyní v prodeji přes server smsticket.cz.

MAG#art2friends