Triomphez, barokní projekt sboru Veselé chvíle

Během svého působení soubor vytvořil dva inscenované koncerty Veselé chvíle v životě lidu (českého) na střeše Divadla DISK a Beracha v Libeňské synagoze v Praze, který byl i součástí festivalu Malá inventura 2023. Posledním projektem sboru je Triomphez, který se odehrává v Císařském sále v Zámku Troja ve spolupráci s Galerii hlavního města Prahy. V roce 2024 je spolek součástí Nové krve od Nové sítě. 

V třetím inscenovaném koncertu Triopmhez bylo cílem zaměřit se na evropskou barokní hudbu, repertoár se skládá z několika závěrečných sborů barokních oper autorů jako Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach nebo Jean-Baptiste Lully. A to s doprovodem vlastního komorního barokního orchestru. Sbor pracuje s prvky barokní hudby a divadla, a snaží se neobvykle aplikovat tyto principy na formát sborového tělesa a zpěvu. To vše s důrazem na site specific tvorbu v barokním prostoru, kterým je již zmíněný Císařský sál Zámku Troja GHMP. 

Nejbližší termíny Triomphez jsou 21. a 22. 4. od 20:30, 19. a 20. 5. od 20:30, 16. a 17. 6. od 21:00). Předprodej vstupenek probíhá na platformě Boom Events

Inscenační tým:

Režie a dramaturgie: Anna Datiashvili a Veronika Holcová

Kostýmy a scénografie: Josefína Holcová a Adam Bohdal

Light design: Vavřinec Němec a Anna Hubená

Fotografie: Anežka Pithartová

Grafika: Žofie Kosová

Produkce: Adéla Hromasová

PR: Elisa Speváková

Sbormistryně: Veronika Holcová

Vedení orchestru: Kryštof Hlavnička

Orchestr: Václav Pelouch, František Holeček (housle), Anna Mazáčková, Anna Cibulková (flétny), Anežka Kyselková (violoncello), Tomáš Zahrádka (kontrabas), Šimon Tamaki (theorba), Kryštof Hlavnička (cembalo)

Sbor: Alžběta Nováková, Josefína Holcová, Jana Stárková, Sara Maďarová, Lucie Šroglová, Adela Syslová, Marta Hermannová, Tereza Mátlová, Ema Šmídová, Aicha Roubíčková, Barbora Váchová, Karolína Růžičková, Mariana Chavíková, Iva Ščerbáková, Markéta Labusová, Alžběta Holcová, Anna Datiashvili, Veronika Holcová, Magdaléna Fedorková, Kateřina Pithartová Kozinová, David Bolech, Hynek Sůra, Richard Janča, Tomáš Adel, Václav Wortner, Jáchym Sůra, Nikolas Ferenc, David Pavlis, Václav Zimmermann, Gagik Chilingaryan, Zbyněk Rohlík

MAG#art2friends