United Islands of Prague oslaví hudbu a Evropu

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy patřit vedle připomínky míru, bezpečí a spolupráce na evropském kontinentu také žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky. Na návštěvníky festivalu United Islands of Prague čeká také představení evropských států a zajímavý doprovodný program, jehož dramaturgie se letos ujal spolek Díky, že můžem, který stojí například za tradiční listopadovou akcí Korzo Národní. Festival United Islands of Prague, oslava 20 let Česka v Evropské unii a všechny další programové aktivity budou pro návštěvníky tradičně zdarma.

“Před dvaceti lety vstoupila Česká republika do Evropské unie. Od té doby se významně zvedla kvalita života většiny lidí v České republice. Ze členství v Evropské unii máme výhody všichni, nejen proto, že žijeme v bezpečí a protože máme přístup na největší trh na světě. 20 let je příležitostí zamyslet se, jakou Evropskou unii bychom rádi měli za dalších dvacet let, a také co pro to, aby taková byla, může každý z nás udělat,” říká Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.

“Festival United Islands je od počátku s myšlenkou jednotné Evropy spojen a jsme rádi, že k tak významnému výročí můžeme i v letošním roce nám všem, hudebním fanouškům, představit další porci nových talentů. Na nádherných místech, některých i nečekaných, se představí více než 100 účinkujících z celé Evropy. Věřím, že po festivalu si i letos přidáme do svých playlistů nové hudební objevy,” říká producent festivalu United Islands of Prague Martin Voňka.

Jedním z headlinerů bude irská partička 49th & Main, jejíž součástí je indie-popové duo původem z irského města Kilkenny, které tvoří producent Ben O’Sullivan a zpěvák/multiinstrumentalista Paddy King. Francouzskou scénu bude zastupovat kapela Télépagaille, která si za poslední roky rychle udělala jméno na pařížské alternativní scéně. Českou scénu bude reprezentovat pražský česky zpívající boyband Good Times Only nebo třeba plzeňská kapela Severals, která si za poslední roky získala uznání na české i zahraniční scéně. Prostor dostanou na festivalu i nejmenší kapely, čtvrteční večer bude patřit klubové noci v deseti klubech po celé Praze a to od Ďáblic přes centrum až na Jižní Město.

Během všech festivalových dní nebude chybět ani oblíbený nehudební program Ostrovy inspirace. Dramaturgie celého nehudebního programu se letos ujal tým spolku Díky, že můžem, který stojí například za tradiční akcí konanou každý rok 17. listopadu na Národní třídě.

Svůj prostor dostanou také zajímavé organizace, lidskoprávní iniciativy, spolky z Prahy 1, dílny, muzea či kulturní instituce. Kromě hudebního a nehudebního programu bude součástí festivalu také bohatá gastronomická nabídka, food trucky a bary s pestrou nabídkou nealko i alko nápojů.

“Jsme rádi, že nás festival United Islands of Prague přizval k tvorbě nehudebního programu. Při jeho realizaci zužitkujeme naše dlouholeté dramaturgické zkušenosti a poskládáme ho tak, aby byl pro návštěvníky všech věkových kategorií co nejpřínosnější. Výročí dvaceti let v Evropské unii je ideální příležitost k debatě o přínosech i limitech evropského společenství. Jako spolek se letos zaměřujeme na osvětu těchto témat a aktivizaci mladých voličů k červnovým volbám do Evropského parlamentu, což chceme v programu také promítnout,” doplňuje k tvorbě nehudebního programu Ester Valtrová, programová manažerka spolku Díky, že můžem.

MAG#art2friends