Večer plný synth popu, shoegaze a písničkářství

Constant Smiles je hudební projekt soustředěný kolem skladatele, producenta, zpěváka a multiinstrumentalisty Bena Jonese. Jeho tvorba si bere to nejlepší z songwritingu 70. let s prvky shoegaze, dream popu i z amerického indie rockového undergroundu. Constant Smiles fungují spíše jako kolektiv než jako tradiční kapela a výsledný zvuk se liší s každou nahrávkou. Jones a jeho přátelé přešli od původního synth zvuku dřívějších alb k přímějšímu, organickému stylu na desce Paragons (Sacred Bones, 2011). S aktuálním albem Kenneth Anger (Sacred Bones, 2023) se jakoby po spirále vraceli zpět na místo činu.

Jako support na celém turné, tedy i v Bike Jesus, se představí sestry Clementine a Valentine Nixon (Clementine Valentine), které pro svojí křehkou tvorbu čerpají inspiraci primárně z nomádského způsobu života. Vyrůstaly totiž na cestách mezi Novým Zélandem a Hongkongem a původně vystupovaly se svým futuristickým noisovým dream popem pod jménen Purple Pilgrims. S novou identitou i konceptem začaly Clementine Valentine spolupracovat se světově uznávanými hudebníky a producenty – od Randalla Dunna (Oneohtrix Point Never, Danny Elfman, Jim Jarmusch) až po legendárního bubeníka Matta Chamberlaina (David Bowie, Lana Del Rey, Fiona Apple).

Jako český support vystoupí neotřelá singer/songwriterka Barbora Hora (jinak také členka současně často skloňovaného brněnského uskupení whyohwhy, kterému pravě na labelu Day After vyšlo skvěle přijímané debutové album Bruises), jejíž hudbu tvoří dva rovnocenné elementy; minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky a autentický vokální projev. Ve své zhudebněné poezii se navíc skrze citlivou feministickou optiku autenticky zaobírá nečekanými úskalími každodenního života.

MAG#art2friends