Víkendoví rebelové

Desetiletý Jason ve škole tak úplně nezapadá mezi ostatní, protože má poruchu autistického spektra. Přestože je vysoce inteligentní, hrozí, že bude muset přestoupit do speciální školy. Jeho rodiče hodlají udělat cokoliv, aby k tomu nedošlo… Německý film vstupuje tento týden do kin. Víkendoví rebelové jsou příběhem o hledání a nacházení skutečné radosti a vzrušení. Je to vyprávění, ktere diváky dojme, rozesměje, rozpláče, přivede k zamyšlení i sebereflexi.

Producentka Justyna Müsch o filmu

Víkendoví rebelové jsou příběhem o hledání a nacházení skutečné radosti a vzrušení. Je to vyprávění, ktere diváky dojme, rozesměje, rozpláče, přivede k zamyšlení i sebereflexi. Film je o fotbale jako o společném zážitku, který potěší nejen fotbalové fanoušky, ale i širší publikum.

Uznávaný a několika cenami ověnčený režisér Marc Rothemund byl ideální volbou, jak převést Víkendové rebely na plátno. Je schopen udržet si nadhled a vřelost vůči postavám a zároveň v příběhu vyzdvihnout jemný, inteligentní humor. Ve své rozsáhlé filmografii si Marc Rothemund postupně získal  miliony diváků. V každém svém filmu znovu a znovu ukazuje vynikající talent a zvláštní cit pro zachycení emocí a zobrazení autentičnosti.

Desetiletý Jason ve škole tak úplně nezapadá mezi ostatní, protože má poruchu autistického spektra. Přestože je vysoce inteligentní, hrozí, že bude muset přestoupit do speciální školy. Jeho rodiče hodlají udělat cokoliv, aby k tomu nedošlo… A to cokoliv je pomoci splnit Jasonovi jeho velké přání. Chlapec se rozhodl, že si konečně vybere fotbalový klub, kterému by mohl fandit. Mezi otcem a synem vznikne nečekaná dohoda. Táta mu pomůže najít dokonalý fotbalový tým, když se Jason bude ve třídě snažit dělat co nejméně problémů.

Celá věc má ale jeden háček… Jasonova kritéria pro výběr klubu jsou velmi specifická a přísná: nesmí mít hloupého maskota, musí smýšlet ekologicky, mít bezbariérové toalety, žádné nacisty mezi fanoušky, hráči nesmí nosit boty, které jsou příliš barevné a mnoho dalšího. A navíc… Než se Jason rozhodne, musí vidět všechny týmy, bez ohledu na to, v jaké lize hrají, hrát naživo.

Zkušený režisér Marc Rothemund, který si vysloužil přízeň diváků již svými předchozími filmy Spolu to dáme a Rande naslepo, znovu skóruje, tentokrát s dobrodružstvím pro celou rodinu. Víkendoví rebelové je dojemná a vtipná komedie inspirovaná skutečným příběhem.

MAG#art2friends