Vložte kočku na Štvanici

Umělecký soubor Vložte kočku lze hudebně vnímat jako synonymum termínu „bez kompromisu“. A rovněž jako zdroj schopnosti budovat sítě. Loni na začátku září si troufli na dvoudenní festival na lodi Altenburg 1964, kde organicky propojili spoustu pozoruhodných projektů (ať už to byli oni samotní nebo Kaplan Bros, Mutanti hledaj východisko, Josefina Dusk, 1flfsoap, HRTL a další). Jasný hudební názor i estetika.
Ve stejném duchu pokračují i teď excentrickou a eklektickou selekcí ve štvanickém Bike Jesus.

Budovu Bike Jesus na pražské Štvanici začátkem večera osvítí audiovizuální duo Murals, které v rámci večera pokřtí své první EP Memories. Duo tvoří bubeník VK Cyril Kaplan a malířka Frances Sander z labelu Lunchmeat. Cyrilova melodická syntetizátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou.

Na jejich open-air videomapping navážou bratislavští ZOO and Aquarium se svým „live“ techno-nu-jazzem. Čtyři muzikanti výhradně naživo obsluhují převážně elektronické nástroje. Svůj set zahrají netradičně, mezi lidmi vprostřed sálu.

První pódiový slot bude patřit Vložte kočku. VK svým setem oslaví vydání videa Modulární den, které zachycuje jeden dlouho připravovaný hudební večírek, speciální koncert který byl odehrán na území i přilehlých vodách Střeleckého ostrova jeden srpnový večer pár roků zpět. Než večírek završí set severočeských krautrockerů B4 k vynikající desce Pomazánkové máslo, Bike Jesus na chvíli ztemní na pravidelných vlnách z nejzazších koutů sluneční soustavy, které obývají end society (společný koncertní projekt Družběty a Moonspottera, držitele Anděla za elektronickou hudbu s předchozím solo projektem Subject Lost). Jestli tohle není multižánrový odstřel, tak už asi nic.

MAG#art2friends