Vojtěch Vodochodský nastupuje ke Specialistům

Tým je tak sice doplněn, ale nutno přiznat, že tento krok zprvu moc nadšení u zbývajících členů nevzbudí. Kapitáni Zuzana Koutná a Martin Kovář totiž v první chvíli doprovodí rozhodnutí svého šéfa mírně pozvednutým obočím. Za těmito jejich rozpaky pravděpodobně stojí nejen nevyslovená rivalita mezi oběma policejními týmy, ale též mírná nedůvěra vůči mladému kolegovi. A je pravda, že Petr skutečně zprvu působí mezi ostatními kolegy lehce nepatřičně, věkový rozdíl je v tomto případě znát.

A ani jeho velký koníček, kterým je tuning aut, kolegy nepřesvědčí, že je tou správnou posilou. Jejich důvěru si tak bude muset poctivě odpracovat. Kdo je ale naopak z Petrova přesunu ke Specialistům jedním slovem nadšený, je jeho svérázná babička (Regina Rázlová), milovnice detektivek, která se již nemůže dočkat, až jí vnuk bude podrobně popisovat veškeré případy, s nimiž se v novém působišti potká.

„Moc se mi líbí spontánnost a bezprostřednost mojí postavy, čemu ale osobně vůbec nerozumím, to jsou auta. Jako kapitán Petr Hájek mám totiž sportovní auto v manuálu a já v civilu řídím auto s automatickou převodovkou, takže jsem při natáčení zažil za volantem místy horké chvilky,“ popsal se smíchem Vojtěch Vodochodský své první zkušenosti s rolí mladého policisty. Jinak si ale start v novém prostředí pochvaloval: „Ostatní kolegové jsou v týmu již několik let, ale musím říct, že mě přijali skvěle. A já jsem se snad aklimatizoval rychle, takže je atmosféra při natáčení opravdu moc příjemná.“

„Nedílnou součástí trvalého úspěchu Specialistů jsou promyšlené charaktery ztvárněné špičkovými herci. Vojtěch Vodochodský je jeden z nejvýraznějších hereckých talentů své generace a má v sobě podobnou energii jako postava kapitána Petra Hájka. Ta má seriál obohatit mladistvým nadšením a humorem,“ popsala Heike Richter-Karst, kreativní producentka seriálu, důvod, proč si tvůrci vybrali pro novou roli právě Vojtěcha Vodochodského.

MAG#art2friends