Vynálezce vstoupí do kin 18. ledna

Ponořte se do světa geniálního vynálezce a umělce Leonarda da Vinci! Ten opouští Itálii, aby se připojil k francouzskému dvoru, kde může svobodně experimentovat s lidským tělem, stavět létající stroje, obrněná vozidla a další fantastické vynálezy. Čeká jej nejen napínavé dobrodružství, ale také osudové setkání s odvážnou princeznou Margaritou. Společně se snaží najít odpověď na otázku: „Jaký je smysl života?Dozvíte se v kinech od 18. ledna…  Naši hrdinové na velkém plátně promluví hlasy Jiřího Korna, Daniela Krejčíka, Marka Lambory, Barbory Šedivé, Jana Vondráčka a dalších.

Režie a scénáře Vynálezce se ujal Jim Capobianco, na Oscara nominovaný scenárista filmu Ratatouille, spolurežisérem je Pierre-Luc Granjon. „Ačkoliv mám dvacetileté zkušenosti s animací a pracoval jsem na filmech jako Lví král nebo Ratatouille, Vynálezce je příběh, který jsem v hlavě držel celý život. Mám štěstí, že jsem ho mohl vytvořit s filmaři a umělci z celého světa, jejichž talent a dovednosti jsou nepřekonatelné. Leonardo da Vinci zosobňuje umělecký a zvídavý duch a věřím, že jsme tuto esenci zachytili i v našem filmu,” říká Jim Capobianco. V původní verzi zní hlasy Stephena Frye, Daisy Ridley, držitelky Oscara Marion Cotillard a dalších hvězdných herců a hereček.

Film Vynálezce vznikl kombinací stop-motion a ručně kreslené animace. Proč stop-motion a ne počítačová grafika? Jim Capobianco odpovídá: „Pokud něco vyžaduje ruční filmařské umění, je to příběh o Leonardu da Vinci: umělci, řemeslníkovi a vynálezci, který pracoval rukama. Leonardův vlastní příběh nás inspiroval k tomuto řemeslnému přístupu. Já a moji spolupracovníci jsme tak nemohli odolat kouzlu vybudovat renesanční svět v miniaturách.“

Důležitým poselstvím, které Vynálezce přináší, je, že je na každém z nás, jak prožijeme svůj život a jak naše volba ovlivní ostatní. Ideály, intelekt, řemeslná zručnost a umělecké schopnosti Leonarda da Vinci jsou přesně ty vlastnosti, jež mohou všechny diváky, zejména pak děti, inspirovat. Leonardo je skutečný superhrdina, který opravdu existoval!

Distributorem filmu Vynálezce je DONART Film.

MAG#art2friends