Zábradlí pořádá Maraton psaní dopisů i charitativní tržiště

Divadlo Na zábradlí se dlouhodobě snaží naplňovat vizi divadla jako nejen kulturní, ale především společenské instituce. Nezřídka tak ve svých inscenacích otevírá lidskoprávní a společenská témata, pravidelně organizuje diskuze s tvůrci, jejichž cílem je bližší kontakt divadelníků s publikem, nebo pořádá nejrůznější dobročinné akce. Jednou z nich je také tzv. Vánoční blázinec – trh, na kterém své vlastní výrobky představí herci, zaměstnanci a přátelé Divadla Na zábradlí, se pro velký úspěch loňského prvního ročníku zopakuje i letos, a to v neděli 17. prosince.

Od 11 do 18 hodin čeká návštěvníky divadelního foyer nejen řada originálních produktů, ale také všudypřítomná vánoční atmosféra a doprovodný hudební program. Mezi prodejci budou například Vojtěch Vondráček se svými dřevěnými výrobky, Barbora Bočková, která potěší svými vonnými svíčkami a parfémy, dramaturgové Petr Erbes a Boris Jedinák se svou značkou deskových her Palacký games, již podruhé bude otevřený také second-hand pod vedením Johany Matouškové a Miloslava Königa a Kateřina Císařová připraví pro všechny nakupující loutkové mikrodivadýlko na přání.

Vedle Vánočního blázince se dobročinné aktivitě divadlo propůjčí o dva dny dříve. Ve spolupráci s Amnesty International pořádá v pátek 15. prosince Maraton psaní dopisů. Od 17:30 budou ve foyer k dispozici dopisní archy, kterými budou návštěvníci moci podpořit osmadvacetiletého čečenského vězně Idrise Arsamikova. Arsamikov byl uvězněn loni v březnu poté, co se vrátil do Čečenska ze svého exilu na pohřeb svého otce.

Dnes je vězněn a mučen za svou homosexuální orientaci na utajeném místě a je tak jedním ze stovek Čečenců, kteří byli a jsou za svou sexuální orientaci pronásledováni, mučeni a zabíjeni. V rámci Maratonu psaní dopisů bude cílem divadla nasbírat co nejvíce slov podpory, která budou následně nespravedlivě vězněnému Arsamikovi prostřednictvím činnosti Amnesty International zaslány. Na akci naváže v 19.00 představení úspěšné inscenace Tolstého románu Vzkříšení s Miloslavem Königem a Kateřinou Císařovou v hlavních rolích, která příznačně a s mrazivou nadčasovostí pojednává o pokřivenosti ruské justice.

MAG#art2friends