Zlin Design Week odstartoval

Mezi taháky programu zajisté patří páteční Fashion Show: Future is spectrum, která návštěvníky pod širým nebem na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITUTU propojí se světy minulými a budoucími, rozebere témata, která rezonují společností a nechá také nakouknout pod pokličku módního průmyslu produkovaného pro lidi s handicapem či onkologickými onemocněními.

Program festivalu ve svých bezplatných částech nabízí bohatou škálu kulturních zážitků pro milovníky umění, vzdělání a designu. Návštěvníci mají možnost prozkoumat rozmanité výstavy a venkovní instalace rozmístěné po celém městě. Pro ty, kteří dávají přednost aktivnímu zapojení, jsou k dispozici prohlídky s průvodcem a speciální komentované návštěvy v Památníku Tomáše Bati. Festival videomappingu Maska přináší unikátní spojení umění, světla a obrazu, což otevírá nové perspektivy vnímání kreativity.

Festivalová Design KANTÝNA bude centrem diskusí, kde se setkají myšlenky a know-how přímo od odborníků a zároveň otevře prostor pro dialog o důležitých designových tématech. Jedna z diskusí se zaměří na roli designu v současných nejistých časech. Sobotní panel s názvem “Future is for all: Demokratická města a přístupný veřejný prostor” nabídne návštěvníkům nejen inspirativní obsah, ale i doprovodný brunch.

Veřejné prostory se během festivalu propojí i s technologiemi v rámci multimediální výstavy “Zlínská zrcadla”, která byla vytvořena k oslavě 700 let historie města Zlín, přičemž každá její část je navržena tak, aby návštěvníkům poskytla jedinečný a autentický zážitek. Série instalací v zámeckém parku zahrnuje narativní i vizuální prvky, které spolu tvoří mezigenerační dialog mezi minulostí a současností.

K vrcholům výstavy patří audiovizuální imprese a poeticky rozmístěné zrcadlové instalace mezi stromy, které zvukově a vizuálně reflektují cyklické změny ročních dob a zároveň slouží jako hravá alternativa nočního osvětlení, kdy v rámci festivalu zrudnou světla tematicky do červených barev. Vše tak podtrhuje multimediální pojetí, které propojuje historii, umění a inovace v jedno poutavé vyjádření kulturní identity Zlína,” dodává ke spolupráci Barbora Kvasničková, referentka filmového fondu Odboru kultury a památkové péče.

Kreativci se mohou těšit na rozmanité workshopy, kde si budou moci osvojit nové dovednosti a pustit se do vlastního tvoření. K dispozici bude i relaxační workshop zaměřený na jógu pro uvolnění těla a mysli. Program dále zahrnuje akce jako POP UP shop nebo Fashion performance X Our Shift, která odhalí nejnovější trendy v designu a módním průmyslu. Večerní atmosféru pak oživí hudební párty s hudebními vystoupeními.

Pro více informací o celém programu, výši vstupného, termínech a místech konání jednotlivých akcí, navštivte webové stránky www.zlindesignweek.com.

MAG#art2friends