Zlín Film Festival: páteční tipy

Jan Kraus a Michael Dymek vzpomínají na Věru Plívovou-Šimkovou, náměstí Míru, 19:00 hodin – talk show o výjimečné režisérce dětských filmů, která před pár dny oslavila 90. narozeniny.

Zdeněk Rozkopal: Mezi filmem a malbou, zámek, Galerie Václava Chada, 17:00 hodin – Vernisáž výstavy významného filmového architekta, který se podílel na mnoha českých a slovenských filmech a televizních seriálech. Součástí akce je uvedení nové publikace o autorovi. Výstava potrvá do 25. srpna.

Adam Mišík, sad Svobody, 20:30 hodin – koncert.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Maxova farma (režie: Sébastien Gagné, Kanada 2023, 89 min.),Golden Apple Cinema 1, 11:00 hodin – Dvanáctiletý Max se poté, co jeho otec zkrachuje, musí přestěhovat z města na venkov. Na vesnici objeví svět drobného farmaření a probudí se v něm podnikatelský duch. Více zde.

Přes mraky a skály (režie: Franco García Becerra, Chile, Peru 2024, 83 min.),Golden Apple Cinema 2, 13:00 hodin – Osmiletý Feliciano tráví dny pasením alpak v odlehlé oblasti And. Jeho jedinými společníky jsou mladý sameček alpaky Ronaldo a starý pes Rambo. Feliciano si s nimi povídá o fotbale a zápasech peruánského národního týmu. Více zde.

Jippie no more! (režie: Margien Rogaar, Nizozemsko 2023, 95 min.),Golden Apple Cinema 2, 15:30 hodin – Jaap Peter (16) se ve venkovském domě svého milovaného dědečka horlivě připravuje na svatbu své starší sestry. A zatímco se celá rodina sjíždí k dokonalé rodinné oslavě, on se poprvé v životě zamiluje. Více zde.

Poslední den (režie: Sasha Nathwani, Velká Británie 2024, 95 min.), Golden Apple Cinema 5,17:00 hodin Během jediného dne sledujeme mladou Zibu a její nejlepší přátele. Všichni se právě dozvěděli o svých posledních známkách na střední škole a než se rozletí do všech stran, chtějí spolu strávit den jako žádný jiný. Více zde.

Kanaval (režie: Henri Pardo, Kanada, Lucembursko 2023, 107 min.),Golden Apple Cinema 6, 20:00 hodin – Haiti roku 1975. V malém přístavním městě si devítiletý Rico užívá karnevalové oslavy. Po návratu domů však najde svou matku po traumatickém útoku. Více zde.

Duna: Část druhá (USA/Kanada, 2024, 166 min.), Letňák VIVA, 21:30 hodin – V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Více zde.

MEZI-FÁZE, Zlínský zámek, Galerie Václava Chada, 17:00 hodin – vernisáž autorské výstavy talentovaného umělce Ondřeje Brýny. Výstava zahrnuje loutkovou animaci, filmovou tvorbu a scénografii. Představí i jeho nejznámější projekty včetně animovaných videoklipů pro Pokáče a pro kapelu Garyho Hausbót. Výstava potrvá do 14. července.

Život je takovej – Viktor Tauš, sad Svobody (stan), 17:00 hodin – jaké to je, když osud připraví na cestě životem těžké překážky? Talk show provází Filip Teller a Petra Pifková. Hostem je režisér Viktor Tauš.

O herectví s Terezou Ramba, park Komenského (beduínský stan), 19:00 hodin – beseda o rozdílu mezi divadelním a filmovým herectvím.

Lucie Hlavinková, park Komenského (beduínský stan), 15:00 hodin – beseda s přední českou spisovatelkou. Mladé čtenáře si získala především sériemi Sesterstvo a Mnohokluk.

Workshop ruchování se Studiem Beep, zámek (1. patro), 14:00-19:00 hodin – vyzkoušejte si vytvořit zvuky do filmu.

Filmová a animační dílna, zámek (1. patro), 14:00-19:00 hodin – workshop zprostředkuje možnosti využití mobilního telefonu jako trikové kamery.

Filmový trik, budova UTB U13, 14:30-17:00 hodin – interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu. Děti si vytvoří krátké záběry, jejichž hrdiny budou ony samotné.

Festival Café, náměstí Míru – ojedinělé posezení ve festivalové hodin kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou ve 13:00 hodin Adam Mišík, v 16:00 hodin Alžběta Malá a Darija Pavlovičová.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko – moderovaná autogramiáda festivalových tváří, v 11:00 hodin: Barbora Seidlová, Sebastian Pöthe, Jiří Schmitzer, Denis Šafařík, Jessica Monteiro, v 17:00 hodin: Filip Březina, Antonio Šoposki, Kristýna Janáčková, Vojtěch Vodochodský, Leona Skleničková.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra – setkání s festivalovými hvězdami, v 15:00 hodin: Kristýna Janáčková, Zuzana Vejvodová, v 18:00 hodin: Barbora Seidlová, Vojtěch Vodochodský, Sebastian Pöthe, Antonio Šoposki, Jiří Dvořák.

VR kino pro děti, budova UTB U13, 14:30-17:00 hodin – animovaný film pro nejmenší „Pohádky z Limonádového ostrova“.

Virtuální kino, zámek (1. patro), 14:30-20:00 hodin – pásma filmů BRAINZ VR CINEMA.

VR LAND herna, zámek (1. patro), 14:00-19:00 hodin – vyzkoušejte si virtuální realitu, zasednout do kokpitu supersportu nebo vyřešit puzzle v mixované realitě VR hry CUBISM.

VR Gaming, OZC Zlaté jablko, 9:00-19:00 hodin – přijďte si vyzkoušet hru od českých vývojářů Beat Saber.

FILMTALENT Pitching Fórum, Kongresové centrum, 10:00-15:00 hodin – finální prezentace postupujících filmových projektů studentů a mladých začínajících tvůrců, kteří se ucházejí o finanční podporu z Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN. 
Industry Lunch s Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN, Kongresové centrum, 13:00 hodin – neformální oběd pro akreditované filmové profesionály.

Pitching jako možnost cestovat a poznávat filmový trh, Kongresové centrum, 15:00 hodin – masterclass Márie Môťovské opírající se o vlastní zkušenosti z vývoje filmů a seriálů.

MAG#art2friends