Známe opravdu Erbenovu Kytici?

Absolventské představení Kytice zahájilo první sezonu nového divadla Debut v pražských Nuslích. Další termíny představení v tomto roce jsou 29. listopadu a 13. prosince.

Kdo by neznal Erbenovu Kytici?! Místy až hororové příběhy o vině a trestu z dob dávno minulých. Známe je ale skutečně? Vydejte se na expedici do hlubin nejslavnější básnické sbírky české literatury a seznamte se zblízka s ženou proměňující se ve Vrbu, dívkou, která v očekávání milého šije Svatební košile, Vodníkem, matkou doprovázející svou dceru na popravu, chudou vdovou hledající Poklad a mnoha dalšími postavami tohoto bohatého kaleidoskopu, plného působivých obrazů a dramatických situací.

Režie: Martin Vokoun | Dramaturgie: Kristýna Čepková | Hudba: Zdeněk Dočekal | Choreografie: Libuše Králová Pohybová spolupráce: Adam Halaš | Hlasová spolupráce: Lucie Kožinová Pedagogické vedení: Diana Šoltýsová, Martin Vokoun

Obsazení:

Dívka a další – Tereza Engelová; Šestinedělka, Hana a další – Anna Faldusová; Zakletá žena, Lesní panna a další – Anna Klamová; Chudá vdova a další – Eva Lazáriková; Matka, Vědma, Vypravěčka, Marie a další – Arlinda Mjekiqi; Veselá vdova a další – Sára Novotná; Nevěsta a další – Alžběta Šimáčková; Milý, Vypravěč, Václav a další – Kryštof Kotek; Milý, Muž, Mládenec, Pán a další – Tadeáš Lorenc; Milý, Vodník a další – Marek Sendecký

Herec Marek Sendecký se v Kytici objevuje v několika rolích. První divadelní příležitost dostal ve Slezském divadle v Opavě, kde hostoval v inscenaci Edmond. Alternuje také v insenaci nezávislého divadelního souboru 3D company (Bent, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana). Na televizních obrazovkách se objevil v seriálu České televize Oktopus.

MAG#art2friends